İngiltere’de Şirket Kuruluşu

İngiltere de ki şirket türleri ülkemizde de ki şirket türleri ile benzerlik göstermektedir. Öncelikle İngiltere de Şirket kurmak için İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yatırımcı vizesi alınması gerekmektedir. İngiltere’de geçerli bir başka vize ile bulunan Türk vatandaşları, İngiltere İçişleri Bakanlığı’na (Home Office) başvurmaları gerekmektedir.
Türkiye’de yerleşik şirketin görevlendireceği çalışanın “investor” veya “sole representative” vizesi almaları gerekmektedir. Turist veya öğrenci vizesi ile İngiltere’de şirket kuramazsınız. Ancak, “investor” veya “sole repreşentative” vizesi başvuruları sonuçlanana kadar diğer vize türleri ile İngiltere’de şirket kurma, ofis bulma ve kiralama gibi ticari faaliyetler gerçekleştirilebilir.

İngiltere İçişleri Bakanlığı, süresiz oturum iznini kaldırmıştır. Artık Türk vatandaşları sadece 3 senelik oturum izni ile süre uzatma yapabilirler.

Ankara Anlaşması göçmen yasasına tabi olduğu için İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere'de yapılacak iş kolun da uzmanlık belgeleri veya eğitim sertifikalarınız ile uzmanlığınızı bir şekil de ispat etmek durumundasınız.

Copyright © 2021 | Imporium | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen®Yazılım