Blog

Imporium'dan Girişimciler ve İşletme sahipleri için kısa bilgiler

Lüksemburg’da Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Lüksemburg, 500 milyondan fazla tüketici pazarı bulunan Avrupa'da yatırım için en avantajlı imkanları ve fırsatları bulunan ülkedir. Lüksemburg’da üretilen mal ve hizmetlerin %80'den fazlası Avrupa’ya ihraç edilmektedir. Lüksemburg’da şirket kurmanın diğer önemli avantajı ise düşük kdv, kurumlar ve gelir vergisi oranlarıdır. Bu sebeple Lüksemburg da şirket kurmak diğer Avrupa birliği ülkelerine nazaran daha avantajlıdır. Avrupa’nın en büyük finans sektörü Lüksemburg’da bulunmaktadır. Ülkenin Milli gelirinin %25’i finans sektöründen sağlamaktadır. Ayrıca Lüksemburg, 2,5 trilyon Euro varlıkları yöneten dünyanın en büyük ikinci yatırım fonu merkezidir. Lüksemburg’da yatırım yapan şirketler daha çok Holding olarak örgütlenmektedir. Lüksemburg ticaret yasalarının yabancı yatırımcılara holding şirketleri statüsündeki şirketlere önemli vergi avantajları sağlamıştır. Lüksemburg'da şirket kuruluşu için tahmini süresi 1 hafta ve gerekli asgari sermaye 31.000 EUR’dir. Şirket ortakları sermaye ödemesini tamamlayana kadar, şirket yalnızca kayıtlı hisse senetleri çıkarabilir. Ancak, sermaye ödemesi tamamlandıktan sonra, şirket hamiline yazılı hisse çıkarabilir ki bu da mahremiyet açısından Lüksemburg da yabancı yatırımcıların en önemli tercih sebebidir. Sonuç olarak yabancı yatırımcılar, Lüksemburg’un gelişmiş finans alt yapısı ve sunmuş olduğu vergi muafiyetlerinden dolayı varlıklarını finansal piyasalar da yöneterek ek gelir elde etmek istiyorsa holding şirketleri aracılığı ile birçok avantaj elde edebilir. Özellikle de yatırımcıların için mahremiyet çok önemli ise Lüksemburg yasaları bunu üst düzeyde sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi

Kıbrıs’ta Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Limited şirketinizin ortakları tamamen yabancı olabilir. Ancak, şirket hisselerinin tamamen yabancı yatırımcı ait olan Limited şirketleri üzerine bir den fazla taşınmaz satın alamazsınız. Sadece bakanlık onayı ile en az 1 taşınmaz alabilirsiniz. Şirketiniz üzerine bir den fazla taşınmaz satın almayı düşünüyorsanız şirket hisselerinin %51 KKTC vatandaşına ait olmak zorundadır. KKTC’de kuracağınız şirketinizin asgari sermayesi 100.000 USD olmalıdır. Şirket kuruşun da bu tutarı bloke ettirmeniz gerekmektedir. Limited şirketini ortak sayısı en iki kişi olmalıdır. Kıbrıs Vergi Oranları, gelir vergisi açısından Kıbrıs’ta çalışan yabancı işçiler için %0 ile %20 arasında değişkenlik göstermektedir. Kurumlar vergisi kazanç üzerinden %12,5 olarak vergilendirilir. Kurumlar vergisinden başka stopaj vergisi uygulanmaz. Son olarak, off-shore şirketin satılmasından kaynaklanan ve taşınmazların satışından elde edilen kazanç dışındaki sermaye kazançları vergiye tabi değildir.

Detaylı Bilgi

İtalya’da Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

İtalya’da yabancı şirketlerin şubeleri Kurumlar vergisi ve KDV’den muaf olması büyük bir avantaj olmasından dolayı Türkiye de ki şirketler İtalya da sıfırdan bir şirket kurmak yerine şube açılışı gerçekleştirmeleri daha avantajlı olabilir. İtalya’da en yaygın ve kolay kurulan şirket türü Limited şirketidir. Limited şirketi kurmak için asgari 10.000 EUR ya ihtiyacınız vardır. Tek kişilik Limited şirketi kuruluyorsa kuruluşta sermayenin tamamı ödenmesi gerekmektedir. Bir de fazla ortak ile kurulan bir Limited şirket ise sermayenin ¼ ‘ünü kuruluşta ödenmesi gerekmektedir. Sermayenin kalan tutarı ise 1 yıl içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Şirket kuruluşu vekaletname ile gerçekleştirilebilir. Şirket kuruluş sözleşmesi noter tarafından onaylandıktan sonra 1 ay içerisinde Ticaret sicil müdürlüğün de tescil edilmesi gerekmektedir. Şirket kuruluşu gerçekleştikten itibaren 3 yıl sonra oturum iznine başvurulabilir. Girişimciliği desteklemek için İtalyan Hükümeti 35 yaş altı girişimcilere Basite indirgenmiş Limited Şirketi kurma hakkını tanımıştır. Bu şirket türünün kuruluş maliyeti çok düşük ve 1 avro ile şirket sermayesi belirleyebilirsiniz. Ancak bu şirket türünün en fazla sermayesi 10.000 avro olabilir. Bu şirket sadece tek ortaklı gerçek kişiler kurabilir.

Detaylı Bilgi

İsviçre’de Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

İsviçre, serbest piyasa ekonomisi ile yönetilen, hükümet müdahalelerinin çok az olduğu, ileri seviye de sanayileşmiş bir ülkedir. İsviçre, Ekonomik istikrarın üst düzeyde ve nitelikli işgücünün fazla olduğu bir ülke konumunda olmakla birlikte yaşam koşulları bakımından dünyanın önde gelen ülkedir. İsviçre de şirket kuruluşu 2 hafta sürmektedir. Limited şirketi en az iki kişi ile kurulabilir. Şirket müdürü İsviçre vatandaşı olma zorunluluğu yoktur ama İsviçre de ikamet eden bir kişi olması gerekmektedir. Şirket kuruluş sermayesi 20,000 İsviçre frangıdır. Vergi yasaları her kanton da farklılık göstermektedir.

Detaylı Bilgi

İspanya’da Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

İspanya da yabancı yatırımcılar, şahıs şirketi, Limited veya Anonim Şirketi kurabilecekleri gibi Türkiye de ki şirketlerinin bir şubesini İspanya da açabilirler. Şirket kuruluşu için Limited şirketlerin de 3.000 EUR Anonim Şirketlerin de 60.000 EUR asgari sermaye konulması gerekmektedir. Bu sermayelerin Limited şirketlerin de tamamını Anonim şirketlerin de ¼’ünü herhangi bir bankaya bloke zorunluluğu vardır. İspanya da kurulacak şirket için yöneticilerin ikamet veya çalışma izni almaları gerekmektedir. Şirket kuruluş işlemleri için Türkiye’den noter aracılığı ile avukat vekaletinin verilmesi ve daha sonra da Türkiye’deki İspanya Konsolosluğuna onaylatılması gerekmektedir. Ancak, şirket kuruluş sözleşmesi Konsolosluk noteri huzurun da imzalanması gerekmektedir. İspanya da şirket kuruluşları 1-2 ay içerisin de gerçekleşebilmektedir. Son olarak İspanya da kurumlar vergisi oranı %25’tir.

Detaylı Bilgi

İngiltere’de Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

İngiltere de ki şirket türleri ülkemizde de ki şirket türleri ile benzerlik göstermektedir. Öncelikle İngiltere de Şirket kurmak için İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yatırımcı vizesi alınması gerekmektedir. İngiltere’de geçerli bir başka vize ile bulunan Türk vatandaşları, İngiltere İçişleri Bakanlığı’na (Home Office) başvurmaları gerekmektedir. Türkiye’de yerleşik şirketin görevlendireceği çalışanın “investor” veya “sole representative” vizesi almaları gerekmektedir. Turist veya öğrenci vizesi ile İngiltere’de şirket kuramazsınız. Ancak, “investor” veya “sole repreşentative” vizesi başvuruları sonuçlanana kadar diğer vize türleri ile İngiltere’de şirket kurma, ofis bulma ve kiralama gibi ticari faaliyetler gerçekleştirilebilir. İngiltere İçişleri Bakanlığı, süresiz oturum iznini kaldırmıştır. Artık Türk vatandaşları sadece 3 senelik oturum izni ile süre uzatma yapabilirler. Ankara Anlaşması göçmen yasasına tabi olduğu için İngilizce dil şartı bulunmamaktadır. İngiltere'de yapılacak iş kolun da uzmanlık belgeleri veya eğitim sertifikalarınız ile uzmanlığınızı bir şekil de ispat etmek durumundasınız.

Detaylı Bilgi

Fransa’da Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Avrupa'da en hızlı şirket kuruluş gerçekleştiren ülkelerin başında Fransa gelmektedir. Fransa da şirket kuruluş maliyetleri de diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre daha düşüktür. Ancak Fransa da Kurumlar vergisi oranı %33 olması Yabancı yatırımcı için çok da cazip gözükmemektedir.

Detaylı Bilgi

Estonya’da E-Vatandaşlık (E-Residency) ve Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Estonya, 3 milyon nüfusa sahip Avrupa Birliği ülkesidir. Estonya ticaret kanunlarına göre Estonya’ya gitmeden İnternet üzerinden E Vatandaşlık başvurusu yaparak yasal şirket kurulabilir. Bunun için Estonya da ikamet etmeniz veya Estonya’dan herhangi bir gayrimenkul almanız gerekmemektedir. E Vatandaşlık başvurunuz kabul edilirse kısa bir süre için de şirketinize kurabilir ve internet üzerinden banka hesabı açabilirsiniz. Aynı şekil de ülkemizde kullanım imkânı olmayan PayPal gibi ödeme sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Türkiye de Estonya üzerinden şirket kurarak ticari faaliyetlerini yürüten firmalar daha çok e ticaret, pazarlama, tasarım, danışmanlık ve bilişim alanında faaliyet göstermektedir. Bu firmaların başın da Rimuut, Reachpeople, Oktopeople, walks in İstanbul, Estonya'da e-vatandaşlık yolu ile şirket kurmuş başarılı Türk start-uplar arasındadır. Estonya da Şirket Kurmanın Avantajları - Estonya da Gelir ve Kurumlar vergisi oranı sabit olarak %20’dir. Ancak, Şirketiniz kar dağıtımı gerçekleştirmediği sürece kazancınız herhangi bir vergiye tabi tutulmamaktadır. Türkiye de ise her ne olursa olsun Kurumlar vergisinden %22 ve Gelir Vergisinden %15-40 arasında artan oranlı vergi alınmaktadır. Ayrıca Kurumlar vergisinden sonra kâr payı dağıtılacaksa ayrıca %15 vergi uygulanmaktadır. - Estonya, Avrupa Birliği içerisinde belirli bir öneme sahip ve girişimcilere önemli yatırım fırsatları sunan bir ülkedir. Bu sebeple, Estonya’da şirket kurarak sıradan bir off-shore şirket sahibi olmaktan çok daha ayrıcalıklı olabilirsiniz. Estonya’da kurduğunuz şirketinizden kâr payı dağıtımı yapmadığınız sürece vergi ödemezsiniz. Şirket değerleriniz ile gayrimenkul, startup ve daha birçok alanda yatırım yaparak ticaretinizi büyütebilirsiniz - Estonya da şirket kurarak dünya ticaretin de çok önemli bir yeri olan Avrupa Birliği ülkelerin de yaşayan 500.000 Milyon tüketiciye ürün pazarlama imkânı elde edersiniz. - Estonya kuracağınız şirket üzerinden PayPal hesabı açabilme imkânı elde edersiniz. - Herhangi bir seyahat masrafı yapmadan yurtdışında Online olarak şirket kurabilir ve yönetebilirsiniz - AB’nin yasal çerçevelerinden yararlanılarak çok çeşitli fintech (finans teknolojisi) hizmetlerinden yararlanılabilir. - Şirketinizin yönetimi için gereken yıllık maliyetler göz önüne alındığında (sanal ofis, lokal temsilci, danışmanlık, muhasebe vb.) Cüzi tutarlar ile tüm işlerinizi Dijital Estonya sayesinde uzaktan yürütebilirsiniz. - Estonya’da E Vatandaşlık yolu ile şirket kurmak size Estonya’ya vizesiz seyahat ve oturum izni sağlamaz ama, şirketiniz üzerinden oturum iznine başvuru yaparak, ilk başvurular da 2-5 yıl arası yaşama/çalışma imkânı elde edebilirsiniz. Kısaca Estonya da şirket kurmak için süreç şu şekilde işlemektedir. 1-Online E Vatandaşlık başvurusu 2-Online Şirket kuruluş Başvurusu 3-Online Banka hesabı ve PayPal ödeme sistemlerine başvuru 1.-E Vatandaşlık (E-Residency) Başvurusu E vatandaşlık başvurusu kabul edilen kişiler, Estonya resmî belgeleri dijital olarak imzalama, Şirket kurma, online vergi beyanı ve e bankacılık gibi imkanlarından yararlanma hakkına sahiptirler. E Vatandaşlık başvurusu için gerekli bilgi ve belgeler: • İngilizce motivasyon mektubu • Kimlik arkalı önlü dijital görüntüsü • Pasaportun dijital görüntüsü • İkametgâh belgesi • Posta kodu • Aktif kullandığımız e posta • En az 1 MB en fazla 5 MB boyutunda fotoğraf - Minimum 1300x1600 piksel ölçümle renkli bir fotoğraf. - En fazla 6 aylık fotoğraf; - Doğrudan kameraya baktığınızı gösteren bir fotoğraf olmalıdır. - Düz açık renkli bir arka olmalıdır. Not: Fotoğraf çok önemlidir. Başvurunun reddedilmesinin en önemli sebeplerinden biri fotoğraftaki eksikliklerdir. • Öz geçmiş pdf formatında (CV) • E devletten sabıka kaydı • Yapılmak istenen ticaret hakkında bilgi. Örneğin; e ticaret yapılmak isteniyorsa hangi ürünler satışı gerçekleştirilecek. • Hali hazırda Türkiye’de yaptığınız ticaret sitelerinin linkleri • Sosyal medya hesaplarınızın linkleri 2. Estonya Şirket Kuruluş Başvurusu Estonya şirket kuruluşu için E Vatandaşlık ID kartının alınması gerekmektedir. Daha sonra Estonya da herhangi bir yeri adres göstermeniz ve contact person bulmanız gerekmektedir. Bunun için İnternet üzerinden uygun fiyatlara çeşitli firmalar üzerinden adres ve uygun contact person sağlanabilir ve 1 gün içerisinde şirketinizi kurabilirsiniz. Yılda 40.000 EUR ya kadar cironuz ulaşmadı ise VAT (Türkiye de kdv olarak bilinir) kaydı yaptırmanıza gerek yoktur. 3.Banka Hesabı ve PayPal Ödeme Sistemlerine Başvuru Estonya da banka hesabı açabileceğiniz 3 adet banka bulunmaktadır. SEB, LHV ve SwedBank. Gibi bankalar dan Banka hesabı açılışı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her ihtimale karşı bu bankalar hesap açmayı reddederlerse Transferwise veya Holvi aracılığı ile de hesap açılabilir. Transferwise, Holvi veya türevi diğer şirketler bir Fin-Tech kuruluşudur. Gerçekten bir banka sayılmazlar. Ancak bunun yanında masraflar, bankaların hantallığı veya katılığını da barındırmazlar. Eğer yukarıda bahsi geçen bankalar size hesap açmadıysa bu girişimlerden birini kullanarak IBAN destekli para alma gönderme yapabilirisiniz. PayPal, Payoneer, Braintree, Paymill, PaymentWall ve EverPay gibi ödeme sistemlerinden de yararlanabilmek için ilk olarak şirket kurup daha sonra banka hesabı açmanız gerekmektedir.

Detaylı Bilgi

BAE Dubai’de Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Dubai de dahil olmak üzere bütün BAE’lerin de kurumlar vergisi, gelir vergisi, herhangi bir gümrük vergisi veya katma değer vergisi uygulanmamaktadır. Bu sebeple Dubai körfez ülkelerinde şirket kuruluşu için en çok tercih edilen ülke konumundadır. Dubai de şirket kurmak için Dubai Economic Development’e şirketinizi tescil ettirmek zorundasınız. Dubai de kuracağınız bir Limited şirketi ile BAE için de ve bütün dünya ya vergisiz ticaret yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca, Dubai hükümeti yapmış olduğunuz ticaret hakkında gizlilik kuralını üst düzey de sağlayabilmektedir. Dubai serbest bölgesin de şirket kuruluşu 2 veya 3 hafta sürebilir. Serbest bölge de şirket kuruluşun da temel farklılık yabancı yatırımcının yerel bir ortağa ihtiyaç duymadan şirket kurabilmek. Serbest bölge dışın da yabancı yatırımcılar şirket hisselerinin en fazla %49’una sahip olabilmektedir. Ayrıca Dubai de herhangi bir yerel ortak ve sermaye yükümlülüğü olmadan şube açılışı da gerçekleştirilebilir. Yabancı yatırımcılar, BAE’de ticari distribütörlük iş modeli ile iç Pazar da aktif satış gerçekleştirebilir. Duba ticari kanunlarına göre sadece yerel vatandaşlık sahibi kimseler veya tamamı BAE sermayeli şirketler ticari acentecilik faaliyeti yürütebilir. Ayrıca, Dubai de kurulacak bir şirket, yakınlığı sebebi ile bütün körfez ülkelerine hitap edebildiği için diğer körfez ülkeleri de önemli Pazar konumundadır. Eğer ki Amerika da yerleşmeyi ve orda yaşamayı düşünüyorsanız yaşamak istediğini şehre göre eyalet seçimini yapmanızı öneririz. Yaşamak istediğiniz şehir de şirketinizi kurarsanız vatandaşlık ve oturum izinleri için yapacağınız başvurulardan daha iyi sonuç alabilirisiniz. Amerika da şirket kurmak için avantajlı olan diğer bir eyalet Delaware eyaletidir. Bürokratik kolaylıkların yanın da diğer eyaletlere göre vergisel avantajları da vardır. Bu avantajlardan dolayı çok uluslu büyük şirketlerin birçoğu bu eyalette şirketlerini kurmuştur. Eğer iş yapamadıysanız bu eyalette eyalet vergisini ödemek zorunda değilsiniz. Delaware ‘de kurmuş olduğunuz şirketiniz için her yıl 1 Haziran’da $300 vergi ödersiniz bu tutar diğer eyaletler de $800 kadar çıkabilmektedir. Şirket kurulumunuz 29 Mayıs olsa dahi, 1 Haziran’da bu vergiyi ödemek zorundasınız. Bunun dışındaki kazanç vergisi bütün eyaletler de aynıdır. Amerika’ya gitmeden sınırlı sorumlu Limited şirketi (LLC) kurmanız mümkündür. Bu şirket türü Amerika’da en yaygın şirket türüdür. Ve kuruluşu da basittir. Bu şirket türün de Kurumlar vergi alındıktan sonra kar dağıtımı yapılırken de ayrıca stopaj vergisi uygulanmaz. Bu açıdan da avantajlı bir şirket türüdür. Ayrıca, Amerikan hükümetinin sağlamış olduğu teşviklerden yabancı yatırımcıların da yararlanması mümkündür. Amerika da kurmuş olduğunuz şirketiniz faaliyete başladıktan bir süre sonra yatırımcı vizesine başvurarak oturum izni almadan Amerika da ki faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Amerika'da Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Amerika’da ABD vatandaşı olmadan istediğiniz eyaletin de ortalama 1 hafta için de şirketinizi kurabilirsiniz. Ancak, her eyaletin kendine göre farklı ticari kanunları olduğu için bazı bürokratik engeller ile karşılaşabilirsiniz. Amerika da kolayca şirket kurabileceğiniz ve gizlilik konusun da en iyi olan eyalet New Jersey eyaletidir. Bu eyalette herhangi bir ortağa ihtiyaç duymadan banka hesabı açtırabilirsiniz. PayPal hesaplarınızdaki bakiyenizi anlık olarak Bank Of Amerika’daki hesaplarınıza veya Türkiye de ki banka hesaplarınıza aktarabilirsiniz. Eğer ki Amerika da yerleşmeyi ve orda yaşamayı düşünüyorsanız yaşamak istediğini şehre göre eyalet seçimini yapmanızı öneririz. Yaşamak istediğiniz şehir de şirketinizi kurarsanız vatandaşlık ve oturum izinleri için yapacağınız başvurulardan daha iyi sonuç alabilirisiniz. Amerika da şirket kurmak için avantajlı olan diğer bir eyalet Delaware eyaletidir. Bürokratik kolaylıkların yanın da diğer eyaletlere göre vergisel avantajları da vardır. Bu avantajlardan dolayı çok uluslu büyük şirketlerin birçoğu bu eyalette şirketlerini kurmuştur. Eğer iş yapamadıysanız bu eyalette eyalet vergisini ödemek zorunda değilsiniz. Delaware ‘de kurmuş olduğunuz şirketiniz için her yıl 1 Haziran’da $300 vergi ödersiniz bu tutar diğer eyaletler de $800 kadar çıkabilmektedir. Şirket kurulumunuz 29 Mayıs olsa dahi, 1 Haziran’da bu vergiyi ödemek zorundasınız. Bunun dışındaki kazanç vergisi bütün eyaletler de aynıdır. Amerika’ya gitmeden sınırlı sorumlu Limited şirketi (LLC) kurmanız mümkündür. Bu şirket türü Amerika’da en yaygın şirket türüdür. Ve kuruluşu da basittir. Bu şirket türün de Kurumlar vergi alındıktan sonra kar dağıtımı yapılırken de ayrıca stopaj vergisi uygulanmaz. Bu açıdan da avantajlı bir şirket türüdür. Ayrıca, Amerikan hükümetinin sağlamış olduğu teşviklerden yabancı yatırımcıların da yararlanması mümkündür. Amerika da kurmuş olduğunuz şirketiniz faaliyete başladıktan bir süre sonra yatırımcı vizesine başvurarak oturum izni almadan Amerika da ki faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Almanya Şirket Kuruluşu

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

Türk vatandaşları Almanya ‘da oturum izni almadan Almanya toprakları içinde sermaye şirketi kurabilirler. Bu konuda herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Almanya ‘da şirket kuruluşları noter de yapılmaktadır. Şirket ortaklarının Almanya ‘ya gelememesi durumun da Türkiye ‘de noter aracılığı ile apostilli vekaletnamesi ile şirket kurulabilir. Şirketin bir veya birden fazla ortağı olabilir. En az 25.000 Euro sermayeli şirket kurulabilir. Kuruluşu da sermayenin yarısını ödeme şartı vardır. Noter huzurun da faaliyet alanı bilgileri, ortakların ve müdürlerin şahsi bilgileri, şirket adresi ve şirket ana sözleşmesi noter huzurunda onaylandıktan sonra takriben 3 hafta sonra şirketiniz Sulh mahkemesi tarafından tüzel kişilik kazandırılır. Almanya, Avrupa Birliği ülkeleri dışından gelen yabancı yatırımcılara şirket kuruluşun da gösterilen kolaylıklar oturum izni başvuruların da gösterilmemektedir.

Detaylı Bilgi

KOSGEP DESTEĞİ ALABİLECEK MADENCİLİK VE TAŞ OCAĞI SEKTÖRLERİ

28 Ocak 2020, Salı, 13:49

KOSGEP DESTEĞİ ALABİLECEK MADENCİLİK VE TAŞ OCAĞI SEKTÖRLERİ

Detaylı Bilgi

Copyright © 2022 | Imporium | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen®Yazılım