BAE Dubai’de Şirket Kuruluşu

Dubai de dahil olmak üzere bütün BAE’lerin de kurumlar vergisi, gelir vergisi, herhangi bir gümrük vergisi veya katma değer vergisi uygulanmamaktadır. Bu sebeple Dubai körfez ülkelerinde şirket kuruluşu için en çok tercih edilen ülke konumundadır. Dubai de şirket kurmak için Dubai Economic Development’e şirketinizi tescil ettirmek zorundasınız. Dubai de kuracağınız bir Limited şirketi ile BAE için de ve bütün dünya ya vergisiz ticaret yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca, Dubai hükümeti yapmış olduğunuz ticaret hakkında gizlilik kuralını üst düzey de sağlayabilmektedir.

Dubai serbest bölgesin de şirket kuruluşu 2 veya 3 hafta sürebilir. Serbest bölge de şirket kuruluşun da temel farklılık yabancı yatırımcının yerel bir ortağa ihtiyaç duymadan şirket kurabilmek. Serbest bölge dışın da yabancı yatırımcılar şirket hisselerinin en fazla %49’una sahip olabilmektedir. Ayrıca Dubai de herhangi bir yerel ortak ve sermaye yükümlülüğü olmadan şube açılışı da gerçekleştirilebilir.

Yabancı yatırımcılar, BAE’de ticari distribütörlük iş modeli ile iç Pazar da aktif satış gerçekleştirebilir. Duba ticari kanunlarına göre sadece yerel vatandaşlık sahibi kimseler veya tamamı BAE sermayeli şirketler ticari acentecilik faaliyeti yürütebilir. Ayrıca, Dubai de kurulacak bir şirket, yakınlığı sebebi ile bütün körfez ülkelerine hitap edebildiği için diğer körfez ülkeleri de önemli Pazar konumundadır.

 

Copyright © 2021 | Imporium | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen®Yazılım