Amerika'da Şirket Kuruluşu

Amerika’da ABD vatandaşı olmadan istediğiniz eyaletin de ortalama 1 hafta için de şirketinizi kurabilirsiniz. Ancak, her eyaletin kendine göre farklı ticari kanunları olduğu için bazı bürokratik engeller ile karşılaşabilirsiniz. Amerika da kolayca şirket kurabileceğiniz ve gizlilik konusun da en iyi olan eyalet New Jersey eyaletidir. Bu eyalette herhangi bir ortağa ihtiyaç duymadan banka hesabı açtırabilirsiniz. PayPal hesaplarınızdaki bakiyenizi anlık olarak Bank Of Amerika’daki hesaplarınıza veya Türkiye de ki banka hesaplarınıza aktarabilirsiniz.

Eğer ki Amerika da yerleşmeyi ve orda yaşamayı düşünüyorsanız yaşamak istediğini şehre göre eyalet seçimini yapmanızı öneririz. Yaşamak istediğiniz şehir de şirketinizi kurarsanız vatandaşlık ve oturum izinleri için yapacağınız başvurulardan daha iyi sonuç alabilirisiniz.

Amerika da şirket kurmak için avantajlı olan diğer bir eyalet Delaware eyaletidir. Bürokratik kolaylıkların yanın da diğer eyaletlere göre vergisel avantajları da vardır. Bu avantajlardan dolayı çok uluslu büyük şirketlerin birçoğu bu eyalette şirketlerini kurmuştur. Eğer iş yapamadıysanız bu eyalette eyalet vergisini ödemek zorunda değilsiniz.

Delaware ‘de kurmuş olduğunuz şirketiniz için her yıl 1 Haziran’da $300 vergi ödersiniz bu tutar diğer eyaletler de $800 kadar çıkabilmektedir. Şirket kurulumunuz 29 Mayıs olsa dahi, 1 Haziran’da bu vergiyi ödemek zorundasınız. Bunun dışındaki kazanç vergisi bütün eyaletler de aynıdır.

Amerika’ya gitmeden sınırlı sorumlu Limited şirketi (LLC) kurmanız mümkündür. Bu şirket türü Amerika’da en yaygın şirket türüdür. Ve kuruluşu da basittir. Bu şirket türün de Kurumlar vergi alındıktan sonra kar dağıtımı yapılırken de ayrıca stopaj vergisi uygulanmaz. Bu açıdan da avantajlı bir şirket türüdür. Ayrıca, Amerikan hükümetinin sağlamış olduğu teşviklerden yabancı yatırımcıların da yararlanması mümkündür.

Amerika da kurmuş olduğunuz şirketiniz faaliyete başladıktan bir süre sonra yatırımcı vizesine başvurarak oturum izni almadan Amerika da ki faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Imporium | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen®Yazılım